Før kampen: Wrexham – Wolves lørdag 7.november kl 13.30, Racecourse Ground
Forrige kamp
Nok en gang ble det en spennende kamp med en lykkelig slutt borte mot Bristol City. Nok en gang scoret lå Wolves under 1-0, før de snudde kampen til 2-1 helt på slutten. Innbytter Sean Neave ble Wolves sin store helt med sine to mål etter at han kom inn, det siste helt på slutten av kampen. Før dette hadde Bristol City tatt ledelsen gjennom et fantastisk frispark fra Twine. Men i 2.omgang malte Wolves på og fikk fortjent belønning.
Wrexham
De fleste kjenner nok til Wrexham og deres klatring oppover i ligasystemet, ikke minst gjennom TV-serien «Welcome to Wrexham». Deres klatring oppover i divisjonene fikk en stopp i fjor hvor de akkurat gikk glipp av kvalik. I år er nok en gang kvalik målet, men de har skuffet frem til nå. En 16.plass er mye lengre ned enn de hadde sett for seg, og manager Parkinson har begynt å kjenne at det brenner litt under beina hans. Men forrige kamp slo de ligaleder Middlesbrough 2-0, og det kjøpte han nok en del tid. Formen er likevel ikke på topp med 2-0-3 på sine siste 5, men mot topplagene virker det som de mobiliserer foran et entusiastisk hjemmepublikum, noe både Middlesbrough og Southampton har fått erfare. Her må de klare seg uten spillere som Smith, Windass, Broadhead og Cacace, mens Revan er usikker.
Wolves
Wolves sine 4-1-0 på sine siste 5 har sendt dem helt opp på topps av formtabellen, og opp på 2.plass på tabellen. Selv om laget ikke alltid imponerer spillemessig, så viser laget stadig oftere lengre gode perioder i kampene og ikke minst at de står på til siste slutt i tette kamper, en mental vinnervilje som er uhyre viktig å ha. Sentrale spillere har etter hvert begynte å stå mer fram i laget, og rulleringen Peixoto har drevet med viser seg i at spillerne virker mer uthvilte enn motstanderen og man har unngått mye skader i motsetning til mange andre lag i divisjonen. Wolves har klart å utnytte sin breie stall rett og slett. Her er det fremdeles Jimenez og 2xTraore som er ute, mens James er usikker. Ut over dette har ikke laget kjente skadeproblemer.
Forventet lagoppstilling (4-2-3-1)
Sa – H.Bueno, Mosquera, Krejci, Trippier – André, Munetsi – Mane, Fer Lopez, R.Gomes - Armstrong
Spillere å følge
Wolves: Unggutten Sean Neave viste seg endelig frem i Wolves-drakten med sine to mål i midtuka. Kanskje får han sjansen fra start her.
Wrexham: Den ene etter den andre av de gamle Wrexham-heltene vi har blitt kjent med har forlatt klubben. Den eneste som har tatt stegene og fremdeles spiller er den lokale midtstopperen Max Cleworth.
Mitt tips
Wolves er i kjempeform resultatmessig, og laget har vist at de er i ferd med å utvikle en vinnerkultur som bikker kampene i deres favør. Rulleringen har gjort at de har mange muligheter på benken som kan snu kamper, og akkurat nå er nok Wolves laget alle vil unngå å møte. Eller er det slik for Wrexham? De har vist at de er gode til å mobilisere mot topplagene, og denne kampen er neppe noe unntak. Kanskje blir dette en av kampene man viser fra i neste sesong av TV-serien, for her kan det bikke begge veier. Jeg tror på et tett og hardt oppgjør hvor Wolves har mye ball, og trenger å være bedre defensivt på midtbanen enn de har vist i det siste for å stoppe kontringene til Wrexham. Dette er en kamp jeg hadde unngått å sette penger på. 1-1.
Hva tror dere?
- Jostein B.


